• (057) 764-53-54
  • (067) 253-05-19
  • (068) 265-13-37
  • (066) 601-33-87
  • (099) 309-25-32
  • (063) 352-81-44

Звонить строго с 9 до 18 с понедельника по пятницу

nazad.png, 5,0kB
2018-08-29 12:22:38

Як примусово зняти особу з реєстрації місця проживання та отримати субсидію на житло!


27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1022", якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (набрала чинності з 01.05.2018 року).

Відповідно до пункту 9 Положення, житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

У зв’язку з чим, у власника житла виникають труднощі щодо отримання субсидії через реєстрацію у його приміщенні особи, яка не є власником помешкання і не проживає там. Інколи зареєстрована людина добровільно знятися із місця реєстрації не бажає або ж немає можливості, оскільки проживає в іншій країні, тому питання щодо примусового зняття такої особи з реєстрації у своєму житлі є надзвичайно актуальним.

Тому в даній статі розглянемо питання: зняття особи з місця реєстрації у судовому порядку.

Чинним законодавством України передбачено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд та має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону (ст. 41 Конституції України, ст.317, ст. 319 Цивільного Кодексу України).

Відповідно до ст. 16 Цивільного Кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу; способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: припинення дії, яка порушує право, відновлення становища, яке існувало до порушення; суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Згідно до ст. 405 ЦК України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Також у разі, якщо житлове приміщення знаходиться у державній або у комунальній власності тоді, відповідно до ч.1 ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Тобто процедуру визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщення, можливо провести після спливу шестимісячного строку.

Відповідно до ст. 72 ЖК України, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку. Згідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.

Відтак, якщо реєстрація місця проживання іншої особи у житлі власника здійснює перешкоди у вільному володінні, розпорядженні та користуванні своїм житлом, а також через це існує проблема в отриманні субсидії на житло, то власник/головний наймач житла, має право звернутися до суду із позовною заявою про усунення відповідних перешкод, зокрема, шляхом зняття особи з реєстрації місця проживання та визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

З усіма додатковими питаннями Ви завжди можете звернутися за консультацією та правничою допомогою до наших фахівців АО «ЛЄДАПРАВО»! Також на нашому сайті Ви можете ознайомитися зі статтями: «Как СНЯТЬ АРЕСТ с имущества, наложенный исполнительной службой», «Как УМЕНЬШИТЬ размер АЛИМЕНТОВ».


Помічник адвоката - Мірошніченко Анастасія Володимирівна

29.08.2018 р.

Обсуждение статьи: