• (057) 764-53-54
  • (067) 253-05-19
  • (068) 265-13-37
  • (066) 601-33-87
  • (099) 309-25-32
  • (063) 352-81-44

Звонить строго с 9 до 18 с понедельника по пятницу

nazad.png, 5,0kB
2023-12-14 14:07:57

ПРОПУСК СТРОКІВ ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ


В 2022 році відбулось російське вторгнення в Україну.

Люди були вимушені поїхати з своїх домівок, деякі не мали такої можливості і знаходились в окупації, дехто був розлучений з рідними, хтось загубив документи. Багато хто втратив своїх рідних і не мав часу займатись оформленням спадщини. Крім того, в Інтернеті та в новинах було багато інформації про те, що на час воєнного стану строки прийняття спадщини ЗУПИНЕНІ і це посприяло тому, що у людей склалось хибне враження про порядок оформлення спадщини.

Однак, коли спадкоємці звертаються до нотаріуса для оформлення спадщини після смерті рідних, то отримують ВІДМОВУ в оформленні. Причина – пропущений строк. Нотаріуси пропонують звернутися до суду.

Дійсно, є можливість поновити такі строки через суд. Для цього треба звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Таке право надає стаття 1272 Цивільного кодексу України.

Відповідно до статі 1270 Цивільного кодексу України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.

Відповідно до статі 1271 Цивільного кодексу України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

В позові про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини необхідно зазначити причини, у зв’язку з якими людина не оформила спадкові права своєчасно. Кожний випадок пропуску строків є унікальним і в кожній справі суд вирішує, визнавати ту чи іншу причину поважною чи ні. Наскільки доводи позивача були переконливими та наскільки коректно оформлена позовна заява.

Зазвичай зазначають таки причини:

  • - тривала хвороба спадкоємця;
  • - перебування спадкоємця тривалий час за межами України;
  • - відбування покарання в місцях позбавлення волі;
  • - необізнаність спадкоємця про наявність заповіту;
  • - перебування спадкоємця на строковій службі у складі Збройних Сил України.

Але перелічені причини не є вичерпними, суд може визнати й інші причини поважними і надати додатковий строк для подання заяви.

Також треба звернути увагу, що для суду мають значення і строки коли людина звернулась до нотаріуса з приводу оформлення спадщини і до суду з позовною заявою.

Якщо у Вас виникли питання з приводу оформлення спадщини, то завжди можна звернутись за консультацією до спеціалістів АО «ЛЄДАПРАВО» за номером телефонна:066-60-13-387 чи 063-35-28-144, які вже мають достатньо досвіту у веденні таких справ.

07.12.2023 р.

Обсуждение статьи: