• (057) 764-53-54
  • (067) 253-05-19
  • (068) 265-13-37
  • (066) 601-33-87
  • (099) 309-25-32
  • (063) 352-81-44

Звонить строго с 9 до 18 с понедельника по пятницу

nazad.png, 5,0kB
2018-01-26 23:25:53

Зустріч адвокатів з педагогами


23.01.18 року адвокати Адвокатського об’єднання "Лєдаправо" спільно з Батьківським рухом Харківщини знову відвідали Загальноосвітню школу № 154 у м. Харкові. На цей раз зустріч була не з учнями, а з соціальними педагогами навчальних закладів Шевченківського району.

Піднімалось питання, як дітям донести необхідну правову інформацію, підняти рівень правосвідомості. Проблема одна, а поглядів на цю проблему багато. І ось невеличкі підсумки нашої зустрічі.

Нажаль питанням правового, соціального виховання в школі приділяється небагато часу. Не вистачає практичних занять: зустрічей зі спеціалістами, відвідування заходів. Соціальні педагоги виявили побажання створення єдиного інформаційного ресурсу, де б була зібрана інформація о корисних для дітей заходах, які проводяться в Харкові. Виявилося, що про багато заходів ніхто не чув, зокрема про місто професій або професійний форум. Та і безкоштовних заходів не досить багато. Не всі батьки можуть дозволити повести дитину на оплатний захід.

Ще проблемою є час проведення заходів. Якщо вони відбуваються під час учбових занять, то це заважає навчальному процесу. Якщо у вихідні, то треба, щоб батьки також були зацікавлені. Однак, нажаль, батьки зайняті в інших справах або просто не бажають кудись вести дитину. Тобто, на нашу думку, треба узгодити шкільні програми з можливістю проведення якихось практичних занять, заходів з одного боку. А з іншого боку зацікавити батьків, заручитися їхньою допомогою.

Знов постало питання про відповідальність дітей, батьків та навчального закладу. Багато говориться про права дітей. Настільки багато, що всі забули про відповідальність. Вчителі намагаються нагадати, що окрім прав є обов'язки, але зіткнулися з проблемою: батьки підтримують своїх дітей в їх безвідповідальності.

"Відповідальність 170 грн за ст. 184 Кодексу про адміністративні правопорушення? Та ради Бога, я його сплачу!" - каже одна з мам прямо при дитині. І у дитини відразу пропадає страх відповідальності. Мама не боїться, значить те, що я вчинила, не страшно.

Соціальні педагоги обурені такою поведінкою батьків. І говорять про те, що треба підвищувати штрафні санкції за неналежне виконання батьками своїх обов'язків. А як цього добитися? Відповідь є: стучіться і двері будуть відчинені. Необхідно звертатися до законодавчої влади, виконавчої, щоб ця проблема стала відомою для законодавців.

І найцікавішим виявилось питання матеріальної відповідальності за шкоду, яка спричинена дітям або дітьми. Хто буде відповідати і за що? До такої відповідальності дітей не притягнеш, відповідають батьки або навчальний заклад. Адвокати Лєдаправо розповіли про судову практику в цьому питанні.

Взагалі зустріч виявилася досить плідною. Сподіваємось, що інформація, яка отримана соціальними педагогами буде корисною та принесе свої результати.

Обсуждение статьи: